Marihuana dla chorych

Leczenie chorych

Chcemy tego czy nie, choroby istnieją i nie przed wszystkimi jesteśmy w stanie się ustrzec. Jednym możemy zapobiec prowadząc zdrowy tryb życia, inne pojawiają się niezależnie od tego jak żyjemy; jeszcze inne dziedziczymy po przodkach. Choroby są różne i mają różny przebieg. Jedne bardziej dają się we znaki, inne mniej. Z jednymi da się żyć w miarę komfortowo, inne praktycznie uniemożliwiają samodzielne życie. Są i takie, które dają dolegliwości trudne do zniesienia. Najczęściej chodzi o ból, którego nie da się niczym wyeliminować trudno się dziwić, że pacjenci cierpiący na wyjątkowo uciążliwe schorzenia, w obliczu miernych wyników dawanych przez dostępne terapie, szukają czegoś innego. Jednym z alternatywnych rozwiązań jest medyczna marihuana.

Medyczna marihuana, co to takiego?

Medyczna marihuana, to konopie indyjskie, ale nie te same, które używane są rekreacyjnie, czyli w celu wprowadzenia się w stan tzw. haju. Konopie medyczne mają inne proporcje kannabinoidów niż konopie rekreacyjne. W medycznej marihuanie najwięcej jest kannabinoidu CBD, którym od lat zajmuje się świat nauki. Kannabinoid ten nie działa jak narkotyk, ale łagodzi wiele dolegliwości związanych z różnymi schorzeniami. Jak dotąd, leczenie medyczną marihuaną przyniosło uglę wielu chorym cierpiącym na trudne do leczenia choroby, takie jak padaczka lekooporna, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, nowotwory, stany zapalne jelit itp. Wyniki dotychczasowych badań i eksperymentów są bardzo interesujące i dają dużą nadzieję na przyszłość. Medyczny potencjał konopi jest duży i warto nadal badać go szczegółowo. Za medyczną marihuanę uważa się produkty, których skład jakościowy i ilościowy jest dokładnie określony. Ponadto, muszą one przejść kontrolę jakości i muszą być stosowane pod właściwym nadzorem lekarskim.

Medyczna marihuana dla chorych

Coraz więcej państw dopuszcza do legalnego obrotu medyczną marihuanę. Legalny obrót, nie znaczy sprzedaży tego typu produktów wszędzie i każdemu. Konopie medyczne dostępne są w aptekach. Część z nich można nabyć tylko na receptę. Leczenie konopiami nie wnosi dużego ryzyka. Ponadto, daje czasami mniej skutków ubocznych niż podawanie leków.